Суботні туристичні подорожі

10 травня 2014 року відновлено пасажирське залізниче сполучення вузькоколійкою між містами Іршава та Виноградів, завдяки проекту «Суботні туристичні подорожі». Це була перша подорож в рамках проекту, що реалізований за угоди між ГО «Боржавська ініціатива» та Ужгородською дистанцією Львівської залізниці. Сполучення на відрізку Іршава — Виноградів було припинено з серпня 2013 року внаслідок відсутності деталей для ремонту тепловозів, а також необхідності першочергового забезпечення перевезення жителів сіл Шаланки, Чорний Потік та Олешник.

На запити ентузіастів та гостей Закарпаття кожної суботи о 10:07 зі станції Іршава можна буде доїхати за маршрутом Іршава — Сільце — Камянське — Хмільник — Шаланки — Олешник — Чорний Потік — Виноградів всього за 5 грн 50 коп! В наш час для любителів подорожей це символічна сума, а якщо прихопити велосипед — маєте нагоду дослідити цікавий залізничний міст через річку Боржава або вині підвали в селі Шаланки.

В першій суботній подорожі 10 травня взяли участь близько 15 пасажирів, серед яких гості з Польщі та Києва. В програмі подорожі були фотостоп посеред квітучих пагорбів на зупиночному пункті Хмільник, екскурсія по станції Хмільник, огляд семафорів та старовинного залізничного мосту 1884 року. Після екскурсії відбувся переїзд до села Шаланки на велосипедах та дегустація в місцевому історичному виному підвалі. Кінцевим пунктом подорожі стало місто Виноградів, де поціновувачі старовинної архітектури змогли оцінити автентичну будівлю залізничнго вокзалу, зведеного за часів Австро-Угорщини.

Ми розробляємо індивідуальні програми для охочих, які будуть працювати протягом наступих 5 місяців — це екскурсія по залізничій станції Хмільник, відвідання історичного винного підвалу в селі Шаланки. Також готуємось до відзачення Дня вузькоколійки в серпні.

Боржавська вузькоколійка
Учасники першої суботньої подорожі

Боржавська вузькоколійка
Відправлення потяга зі станції в Іршаві

Боржавська вузькоколійка
Фотостоп на зупиночному пункті Хмільник

Боржавська вузькоколійка
Пересадка на велосипеди на станції Хмільник