Різдвяні залізничні тури

 23 грудня 2016 року виповнюється 108 років з дня відкриття Боржавської вузькоколійної залізниці. З цієї дати ми розпочинаємо проект “Різдвяні залізничні тури” за маршрутом ст.Виноградів – ст.Хмільник – ст.Шаланки в складі потягу з локомотиву ТУ-2 та трьох пасажирських вагонів.

Солодка полуниця – на залізниці!

Літом ми їздили в полуничний тур – а сьогодні ми пропонуємо Вам варення “Полунична Анця”! Ми можемо запропонувати учасникам туру Боржавською вузькоколійкою придбати баночку вагою 200 гр. з оригінальною етикеткою по ціні 25 грн./баночка. Купуєш варення – зберігаєш залізницю!

red

Суботні туристичні подорожі

10 травня 2014 року відновлено пасажирське залізниче сполучення вузькоколійкою між містами Іршава та Виноградів, завдяки проекту «Суботні туристичні подорожі». Це була перша подорож в рамках проекту, що реалізований за угоди між ГО «Боржавська ініціатива» та Ужгородською дистанцією Львівської залізниці. Сполучення на відрізку Іршава — Виноградів було припинено з серпня 2013 року внаслідок відсутності деталей для ремонту тепловозів, а також необхідності першочергового забезпечення перевезення жителів сіл Шаланки, Чорний Потік та Олешник.

На запити ентузіастів та гостей Закарпаття кожної суботи о 10:07 зі станції Іршава можна буде доїхати за маршрутом Іршава — Сільце — Камянське — Хмільник — Шаланки — Олешник — Чорний Потік — Виноградів всього за 5 грн 50 коп! В наш час для любителів подорожей це символічна сума, а якщо прихопити велосипед — маєте нагоду дослідити цікавий залізничний міст через річку Боржава або вині підвали в селі Шаланки.

В першій суботній подорожі 10 травня взяли участь близько 15 пасажирів, серед яких гості з Польщі та Києва. В програмі подорожі були фотостоп посеред квітучих пагорбів на зупиночному пункті Хмільник, екскурсія по станції Хмільник, огляд семафорів та старовинного залізничного мосту 1884 року. Після екскурсії відбувся переїзд до села Шаланки на велосипедах та дегустація в місцевому історичному виному підвалі. Кінцевим пунктом подорожі стало місто Виноградів, де поціновувачі старовинної архітектури змогли оцінити автентичну будівлю залізничнго вокзалу, зведеного за часів Австро-Угорщини.

Ми розробляємо індивідуальні програми для охочих, які будуть працювати протягом наступих 5 місяців — це екскурсія по залізничій станції Хмільник, відвідання історичного винного підвалу в селі Шаланки. Також готуємось до відзачення Дня вузькоколійки в серпні.

Боржавська вузькоколійка
Учасники першої суботньої подорожі

Боржавська вузькоколійка
Відправлення потяга зі станції в Іршаві

Боржавська вузькоколійка
Фотостоп на зупиночному пункті Хмільник

Боржавська вузькоколійка
Пересадка на велосипеди на станції Хмільник

Лімітована серія поштових листівок

До 105 річниці відкриття Боржавської вузькоколійки ми підготували спеціальний комплект поштових листівок, надрукованих лімітованим тиражем. Листівки містять зображення паровоза серії Гр та локомотива ТУ2. Є можливість проставлення на звороті штемпеля за 23.12.2013 (Дня народженняя Боржавської залізниці).

Вартість комплекту – 15 грн. Всі, хто бажає замовити листівки – висилайте, будь ласка, повідомлення на пошту info@borzhava-railway.com. Друзі залізниці, які брали участь у зборі коштів на ремонт локомотива ТУ2, отримають листівки безкоштовно.

Паровоз Гр

TU2

Збір коштів на ремонт тепловоза ТУ2

Вже протягом 4 місяців в несправному стані знаходяться допоміжні генератори зарядки тепловозів ТУ2, які обслуговують пасажирські перевезення за маршрутом Виноградів – Хмільник – Іршава.

Наслідком поломки стало припинення руху на гілці Хмільник – Іршава, а підзарядка акумуляторів здійснюється в нештатному режимі. Через зриви рейсів з незручностями стикаються як для жителі навколишніх сіл – особливо Шаланки, Чорний Потік, Вербовець та ті, хто бажає відвідати цю історичну технічну памятку.

Громадська організація «Боржавська ініціатива» розпочала збір коштів на ремонт допоміжного генератора зарядки тепловозу ТУ2 (вартість б/у становить 3000 грн, а ремонт – 2000 грн). До 105 річниці Боржавської залізниці (23 грудня 2013) заплановано зібрати кошти на ремонт або придбання одного такого генератора.

збір коштів для Боржавської залізниці

Дегустаційна подорож 25 травня 2013

Боржавська вузькоколійка

25 травня 2013 історична Боржавська вузькоколійка оживе святковим гудком спеціального пасажирського потягу за маршрутом ст. Іршава — ст. Хмільник — ст. Шаланки — ст. Чорний Потік — ст. Олешник — ст. Виноградів. Ця подорож присвячена ювілейному фестивалю «Угочанська Лоза», який вже в десятий раз збере виноробів Винорградівщини та представить господарів Притисянської долини.

В програмі святкової подорожі знайомство з технічними особливостями вузькоколійної залізниці – деревяний критий багажний вагон, відкрита платформа, якій відведена спеціальна роль у цій поїздці. На залізничній станції Хмільник – візит до ажурного залізного мосту і фото на загадку про унікальний семафор.

Продовження подорожі — в аурі історії XVII сторіччя: підвали Ференца Ракоці ІІ, охронці в історичних одностроях та красуні в яскравих костюмах, які будуть пригощати гостей витриманим вином. Тут всі учасники подорожі стануть свідками історичної події — бочка вина з підвалу урочисто буде поміщена на відкриту платформу для перевезення на фестиваль.
Поволі потяг вирушить до наступних зупинок, де всіх учасників очікують театралізовані дійства та фольклорні програми на залізничних станціях Чорний Потік та Олешник .

Прибуття на кінцеву станцію Виноградів не буде закінченням атракції — тут на бочку вина буде очікувати святкова бричка, яка в супроводі охоронців і красунь, повезе вино на фестиваль через усе місто Виноградів…

ДЕТАЛІ ПОДОРОЖІ ТА БРОНЮВАННЯ МІСЦЬ

borzhava railway

Травневі подорожі Боржавською залізницею

В травні 2013 року ми підготували для вас чотири тематичних подорожі Боржавською вузькоколійкою — 2, 11, 25 та 26 травня.

Перша подорож стартує 2 травня і присвячена купівлі потрібних до Великодня продуктів, адже подорож розпочинається на залізничній станції Виноградово, де в цей час функціонує колоритний ринок.

Наступна подорож — краєзнавча. Вона пройде 11 травня і розпочнеться з екскурсії Іршавським краєзнавчим музеєм, де ви зможете довідатись багато цікавої інформації про історію Боржавської долини та оглянути експонати музею.

Подорожі 25 та 26 травня пройдуть в рамках винного фестивалю в місті Виноградово — «Угочанська лоза». На маршруті ми відвідаємо історичні підвали, завітаємо в гості до знаних виноробів та ознайомимося з традиціями закарпатського виноробства.

Переглянути детальнішу інформацію про подорожі

БРОНЮВАННЯ МІСЦЬ

Боржавська вузькоколійка

Боржавська залізниця з присмаком богемного напою

9 березня, вже вдруге відбулась незвичайна подорож Боржавською вузькоколійкою – дегустаційна. Проект під назвою «Вино Боржавської вузькоколійки» було започатковано 2012 року в рамках міжнародного фестивалю вина в місті Берегово. Минулого року відправним пунктом була залізнична станція Іршава, а цьогоріч потяг їхав за маршрутом Виноградово – станція Хмільник – Берегово. Read More…

Анонс подорожей на травневі свята

Друзі, станом на сьогодні група для дегустаційної подорожі “Вино Боржавської вузькоколійки 2013” фактично укомплектована.

В зв’язку з великою кількістю пропозицій влаштувати аналогічну подорож на травневі свята, ми прийняли рішення організувати поїздки 2 та 11 травня за маршрутами Іршава — ст.Хмільник — Берегово та Берегово — ст.Хмільник — Іршава, відповідно.

Деталі — згодом! 🙂

642_19

Люди залізниці

Спочатку думав назвати публікацію «Боржавській вузькоколійці 104 роки», але цей репортаж радше не про залізницю, а про людей. Про людей, без яких не може існувати Боржавська вузькоколійка. Та що там казати, ці люди також не уявляють своє життя без малої залізниці — живуть та дихають нею. Це їхнє свято. Read More…

Next Posts