Сучасний стан

В даний час пасажирське залізничне сполучення відбувається тільки на відрізку Іршава–Хмільник та Хмільник–Виноградів. Ділянка шляху Хмільник–Берегово використовується для технічних робіт – заправка та ремонт рухомого складу в депо м.Берегово. На ділянці Берегово–Хмільник пасажирського руху нема з 1983–1984рр., всі станції та роз’їзди розібрані. Ця частина Боржавської вузькоколійки належить Львівській залізниці.


Відрізок Іршава-Приборжавське також перебуває на балансі Львівської залізниці. Не експлуатується та не підтримується в належному стані. 6 квітня 2012р. – демонтовано 300м колії поблизу с.Дубрівка Іршавського р-ну. Демонтаж здійснювався працівниками Хустської дистанції колії державного територіально-галузевого об’єднання «Львівська залізниця».


Відрізок Іршава-Ільниця було демонтовано у 2010 році.


Відрізок Приборжавське-Кушниця перебував на балансі Довжанського лісокомбінату. В 2003 році дві ділянки по 1км між Іршавою і Кушницею розібрані. Сама зупинка Кушниці являє собою закинуті руїни. Протягом 2004 – 2007 року Довжанським лісокомбінатом демонтовано відрізок Приборжавське-Кушниця. У 2007 році переданий на баланс Фонду державного майна України (ФДМУ). 16 травня 2011 року на аукціоні ФДМУ залізнична колія довжиною 15км була продана приватному підприємству з Луганська. Рейки унікальної туристичної атракції було продано за ціною, нижчою від вартості металобрухту, а фірма, яка виграла приватизаційний конкурс, одразу приступила до їх демонтажу, фактично знищуючи унікальний туристичний об’єкт. Іршавська районна рада звернулась із позовом до Закарпатського окружного адміністративного суду про визнання дій та рішень регіонального відділення ФДМУ протиправними та їх скасування. Суд прийняв рішення відмовити у позові Іршавській районній раді до регіонального відділення ФДМУ по Закарпатській області, Фонду державного майна України та третьої особи – покупця вузькоколійки. Постанова Закарпатського окружного адміністративного суду залишена в силі Львівським апеляційним адміністративним судом. Тим часом, протягом декількох років тривають періодичні спроби демонтажу залізничної колії на відрізку Приборжавське-Кушниця. Громади навколишніх сіл вчиняють активний спротив демонтажу історичної залізниці.

Тексти доступні на умовах ліцензії “Creative Commons Із зазначенням авторства — Розповсюдження на тих самих умовах” (CC BY-SA 3.0)